Evde Diş Beyazlatma Yöntemleri

 
Keşke dişlerimizi beyazlatmak bu üstteki görseldeki gibi kolay olsa :) Badana yaptırmışçasına boyasak, hatta doğal boyaları olsa aynı zamanda koruma sağlasa :) Benzer işler var ama yapanlar pek memnun değil. Her geçen gün sağlık alanında bir çok gelişme meydana geliyor. O yüzden belki de ilerde mümkün olur, kim bilir? Ama şuan için böyle bir imkan yok maalesef.Hepimiz böyle dişlere sahip olmak ve kocaman gülmek istiyoruz. Diş estetiği ile bu bir ölçüde mümkün oluyor. Diş eti estetiği, pembe estetik ile diş eti seviyelemesi ve implant ya da laminelerle böyle gülüşlere sahip olmak artık hayal değil ancak biraz maliyetli. Ama benim dişlerim güzel sadece biraz daha beyaz, diş etlerim daha sağlıklı görünsün istiyorsanız, evde hazırlayacağınız doğal yöntemlere baş vurabilirsiniz.

Hepimizin bildiği üzere son yıllarda diş beyazlatmak için profesyonel yöntemler oldukça popüler oldu. Yapılan uygulamalar başarılı olsa da biraz pahalıya mal olduğu bir gerçek. Bunun yanında beyazlatma konusunda gerçekten işe yarayan diş macunları da var. Onlara ayrıca değineceğim. 


Dişlerimizi beyazlatmak için evde uygulayacağımız bir çok ev yapımı uygulama olduğunu biliyor muydunuz? Evde vakit almadan hazırlanan karışımlarla hem doğal hem maliyetsiz beyaz dişlere sahip olabilirsiniz.


1. Yöntem

1 tatlı kaşığı sirke

1 tatlı kaşığı limon suyu

1 yarım çay kaşığı karbonat

1 çay kaşığı zencefil tozu

Bunların hepsini karıştırıp macun kıvamına getiriyoruz. İyice karıştırdıktan sonra diş fırçasına sürüp dişlerimizi fırçalıyoruz ilk hafta iki kez sonrasında haftada bir kez bu karışımla dişlerinizi fırçalayabilirsiniz. Aynı zamanda antibakteriyel bir karışım hazırlamış oluyoruz. Ağız kokusu ve ağız hijyeni konusunda da yardımcınız olacak. Sık kullanmak diş minenizde aşınmaya sebep olabilir. Kullanım sırasında biraz yanma olabilir.  

                 2. Yöntem

Limon veya sirke

Karbonat

Limon ve karbonat karışımını dişlere uygulamaktır.  Bir Çorba kaşığı limon yada sirkeyi 1 çay kaşığı karbonat ile karıştırıyoruz.

Karbonata limonu sıkıp karıştırdıktan sonra diş fırçasına sürerek dişlerinizi fırçalayın. Bu karışımı haftada ya da 10 günde bir uyguluyoruz. Fazla uygulanması dişleri ve diş minesini aşındırıp zarar verebilir.


3. Yöntem

Hidrojen peroksit

Karbonat

Yüzde 3’lük hidrojen peroksit maddesini uygulayarak gözle görülür sonuçlar elde edebilirsiniz. İki tatlı kaşığı hidrojen peroksitle üç tatlı kaşığı karbonatı karıştırın ve karışımın içine bir miktar tuz katın. Harç kıvamına gelene kadar karıştırdıktan sonra dişlerinizi normal bir şekilde fırçalayın. 2 – 3 dakika kadar dişlerde beklettikten sonra ağzınızı çalkalayarak temizleyin.


4. Yöntem 

Muz kabuğu

Muz kabuğunun iç kısmını dişlerimize sürdükten sonra bir fırça yardımıyla iyice yayalım. Bir kaç dakika beklettikten sonra iyice fırçalayalım.

5. Yöntem

Karbonat,

Tuz,

Elma sirkesi 

1 çay kaşığı karbonat 1 çay kaşığı tuz 1 tatlı kaşığı elma sirkesiyle karıştırılıp dişe fırça yardımıyla uygulanır. bir kaç dakika bekletildikten sonra su ile çalkalanarak temizlenir. sık uygulanması diş sağlığı açısından uygun değildir.

6. Yöntem

Karbonat,

Tarçın,

Adaçayı

Adaçayını elimizle ufaladıktan sonra tarçın ve karbonatla karıştırıyoruz. Birer çay kaşığı olarak karıştırabiliriz. Ardından diş fırçamızı ıslatıp, karışıma batırarak dişlerimize uyguluyoruz. bir kaç dakika beklettikten sonra ağzımızı su ile çalkalıyoruz. Bu yöntem diş beyazlatmanın yanı sıra diş ve ağız sağlığını korumaya yardımcıdır. 

Güncel paylaşımlar için instagramdan takip edebilirsiniz.

Sevgiler,

Haticesenstyle


Yorum Gönder

0 Yorumlar