Meşhur Tostçu İsmail


Bir ay kadar önce arabalardan ses gelmeye başlayınca dedik ki artık sanayi yolu göründü. Sinan'la düştük yola bir öğle arası. Sana ısmarlayayım Tostçu İsmail'den bi sanayi tostu dedi. Büyük sevaba girersin dedim :). Neyse boş yapmayayım. Meşhur Tostçu İsmail gerçekten de çok meşhurmuş. Öğle arası bir kalabalık vardı ki görmeniz lazım.

Neyse navigasyona yazdı Sinan. Vardınız hedef solunuzda diyor. Hedef Aydın Market. İşe başladığında bakkalında tost yapıyormuş sanayi çalışanlarına ve çizgisi hiç bozmamış aynı devam ediyor. Aşağıya eklediğim resimdeki gibi. Meşhur olmuş bi güncelleme getirireyim, modaya uyalım dertlerine girilmemiş özgün haliyle devam ediyor. Karı koca birlikte işletiyorlar marketi ve tostçuyu ve yaklaşık 30 yıldır burada hizmet veriyorlarmış.

Tabi kış hava nasıl soğuk içerisi bakkal olduğundan oturmak için iki masa konulmuş hemen bakkalın önüne ama soğukta oturmak çok mümkün olmadı. Önünde otoparkı var tepsinizi alıp arabanızda yiyorsunuz(sanırım usul bu zaten), güzel bir de şarkı açıyorsunuz mesela 'Hangimiz Sevmedik' değmeyin keyfinize.

Tost tüm ekmeğe yapılıyor. İçinde yok yok yumurta, kavurma, salam, sucuk, kaşar, domates. Yanında acı biber turşusu ile servis ediliyor. Biz yanında ayran içtik. Çok doyurucu ve çok ama çok lezzetli. İki tost iki ayran için 75 TL ödedik. Yolumuz ne zaman düşse yeriz diye düşünüyorum :). Çok tavsiye ediyorum.

 

Yorum Gönder

0 Yorumlar