Mor Un Nedir?
İnstagramdan takip edenler öncesinde görmüşlerdir mor un ile ilgili paylaşımlarımı. Takip etmeyenler BURADAN sayfama bakabilirler. Çok soruldu, bir kez de blog yayını olarak paylaşmak istedim. İlk duyduğumda içeriğinden habersiz ön yargılı yaklaşmıştım. ancak araştırıp okuyunca rengin organik kaynaklardan geldiğini ve besin değerinin daha zengin olduğunu öğrendim.

Mutfağın rengi bir anda değişti. Sizlerin de bildiği gibi çocuklar farklı olan her şeye çok daha ilgili. Mor un da Yağız Mirza'nın epey ilgisini çekti. Hal böyle olunca bende durumu biraz abarttım. Pankek ve pişi ile çıktığımız bu yolda kekler, poğaçalar derken mor yayla çorbası falan. Un kullandığınız her şey için deneyebilirsiniz.

Tadı normal undan farksız. Değişik bir tat hissedilmiyor. Nerden bulabiliriz? Hemen hemen her markette yerini aldı ama size yakın marketlerde yoksa da internetten sipariş verebilirsiniz.Mor renk, Kırmızı sebze meyvelerdeki aktif bileşenlerin doğal renginden geliyor. Mor gıdaları özel kılan antosiyaninler, Yaban mersini, Ekşi karadut, Nar, Vişne, Patlıcan, Böğürtlen, Kırmızı soğan kabuğunda bulunan renk pigmentlerinden elde edilmektedir.Gıda Boyası İçermez

Mor renk, kırmızı sebze meyvelerdeki aktif bileşenlerin doğal renginden faydalı olan kısım şekerli olan kısım değil, rengini veren doğal kısımdır. Herhangi bir gıda boyası içermez.

Fonksiyonel gıdaların içeriğinde kırmızı & mor sebze ve meyve özlerinden elde edilen ve sağlığımıza faydaları çok fazla sayıda bilimsel yayına ve makalelere konu olan antosiyaninler(renk pigmentleri) vardır.

Bu sebeple üretilen unlu mamüller de mor bileşenlerce zenginleştirilmiş olduğu için mor renklidir.

MorEkmek ve diğer mor renk unlu mamüllerimizin tadı ve kokusu aynı, sadece rengi farklıdır.

Herhangi bir kimyasal içermez ve %100 doğaldır.


Kaynak:https://morun.com.tr/blog/rengi-neden-mor/

Yorum Gönder

1 Yorumlar

  1. How do I create a virtual sports betting account? - Dr.MCD
    In a few 사천 출장샵 months, as many as 청주 출장마사지 15 안산 출장안마 million people 의정부 출장안마 are able to bet on virtual sports, If you are interested in virtual sports, you 충청북도 출장안마 can bet on football or

    YanıtlaSil