Wonderland Eurasia / Ankara


Ankara'da yeni ve oldukça büyük bir tema park açıldı. Yaz başında açılmasına rağmen biz ancak gidebildik.Sizlerle de bu deneyimi paylaşmak istedim.

Öncelikle fiziki durumundan bahsetmek isterim. Kesinlikle çok güzel. Sadece gezerek bile vakit geçirebilirsiniz. Minyatür eserleri çok sevdik mesela. Parklar, bahçeler, gezi alanları oldukça güzel.

Yağız Mirza'nın boyu henüz 100 cm civarında ve oyuncaklara binmesi için en az 120 cm olması gerekiyor. O yüzden pek fazla oyuncağa binemedi. Ancak iki büyük çadır Yağız Mirza'nın binebileceği oyuncaklara sahipti. Bunlar Avm ve oyun alanlarında olan kartlı oyuncaklardan ama çok fazla çeşit ve seçenek var tabi bu oyuncakların da biraz daha farklı olanlarında boy sınırı var. Yağız Mirza tam bir robot ve transformers tutkunu hal böyle olunca otorobot kısmı çok ilgisini çekti. Dev robotlara bakmaya doyamadı. Resimler çekildi. Bunun dışında hoşuna giden diğer bir bölüm dinozor müzesi oldu. Hareketli olmalarına çok şaşırdı, ilgiyle gezdi.Alan çok fazla büyük ancak sürekli ringler geziyor. İstediğiniz durakta inip istediğiniz gibi gezebiliryorsunuz. Bir günde ancak geziliyor. Biz Yağız Mirza'nın ben de sizle bineceğim ısrarları sebebiyle bir oyuncak kullanamadık ama doğrusunu söylemek gerekirse yetişkinleri için çok eğlenceli etkinlikler var.

Fiyatına gelecek olursak 25-30 lira civarında kişi başı giriş ücreti var ve ücret karşılığında kart alıyorsunuz. Bu kartı doldurarak oyuncakları kullanabiliyorsunuz. Bir de sınırsız giriş kartı var. Bununla istediğiniz oyuncağa istediğiniz kadar binebiliyorsunuz ancak küçük çocuklar için çok fazla seçenek olmadığından bize çok mantıklı gelmedi, giriş kartı aldık ve doldurarak harcadık ve daha hesaplı oldu. Biz doyasıya eğlenmek istiyoruz diyorsanız tabi ki sınırsız almak da yarar var.

Yiyecek içeçek için büfeler var, sandviç, tost, simit, donut, mısır, dondorma vs. bulabilirsiniz. Biz bir dönercide yemek yedik gayet güzeldi. Başka alternatifler de vardı.

Biz keyifli bir gün geçirdik.

Sevgiler,
HaticesenstyleYorum Gönder

0 Yorumlar