Bebek İsmi Arayanlara Yeni Adres / Bebelereisim.com

Doğacak bebeğimize isim vermek bizi en çok heyecanlandıran ve bir o kadar da düşündüren bir mevzu. Süreç cinsiyeti öğrenmekle başlıyor ve nüfus cüzdanını alana kadar devam ediyor. Tabi bunun flört dönemine dayandığı, kızımız olursa Ayşe, oğlumuz olursa Ali olsun durumuna kadar giden örnekleri bile var.


Bizde de flört dönemine kadar gitmese de cinsiyeti öğrenmemizle başlayan bir süreç oldu. Cinsiyeti öğrenir öğrenmez bir isim arayışına girmiştik. Tabi ben hızlı davrandım Yağız Ali olsun dedim. Erkek çocuklarında iki ismi çok yakıştırıyorum. Eşim Yağız tamam ama bir isim de ben koyacağım dedi (tahmin edersiniz ki bunu bu kadar kolay söylemedi). Ben de tamam dedim ama öyle kolay tamam olmadı bir türlü bulunamadı Yağız’ın yanına bir isim. Bulduk diye karar veriyoruz, anlamını beğenmiyoruz derken süreç uzadı. Doğum vakti geldi çocuk ismini bekliyor ve bir türlü gelmiyor. Bir Salı akşamı dedik ki Yağız Mirza olsun. Karar verdik ve sabahında Yağız Mirza ben geliyorum dedi.

İsim vermek bir insana bir ömür nasıl hitap edileceğini seçmek çok büyük bir hadise. “Aman bir isim değil mi?” diyenleri duymayın. İyice düşünün araştırın anlamlarına bakın öyle karar verin. İsim anlamlarının kişiliğe etkilerini düşünecek olursak geçiştirilmemesi gereken bir durum olduğunun farkına varırız. Diğer taraftan da kimse alay edilen bir isme sahip olmak istemez diye düşünüyorum. Neyse ki bu dönemde bizlerin işi epey kolaylaştı, internet siteleri imdadımıza yetişti. Böylece isimleri ve anlamlarını bir arada görebiliyoruz. İsimleri kız ve erkek isimleri olarak ayrı kategorilerde görebilirsiniz. Bunun yanında modern erkek isimleri ve İngilizce erkek isimleri olarak da ayrı alt kategorilerde bulmanız mümkün. İlerleyen teknoloji bu alanda da işimize yaradı velhasıl.

Siteyi karıştırırken gözüme çarpan bazı modern erkek isimlerini paylaşmak isterim.

  *Ares                
  *Alen                      
  *Marin                    
  *Armin
  *Elder

Daha bir çok farklı ve güzel isim anlamlarıyla birlikte sizi bekliyor. Bebelereisim


Sevgiler,
Haticesenstyle

Yorum Gönder

0 Yorumlar