Teleferiğe Binmeden Dönmeyin :)


Teleferikle Boztepe Yolculuğu


Ayağımın tozuyla bu yazımı yazıp paylaşmasam olmaz :). Evet Ramazan Bayramı için memleketim olan Ordu'ya gittik. Aslen Gülyalılıyız, ailem de hala orada ikamet etmekte. Ordu'ya 15 km gibi yakın bir mesafede olunca sıkça çarşı-gezmeye yapmaya merkeze gidiyoruz. Her gidişte teleferiğe binmiyoruz elbette :) ancak Ordu'ya yolu düşen Ordu'dan yolu geçenlere tavsiyemdir bu teleferik yolculuğu...

Bayramlarda biraz kalabalık olsa da kesinlikle kuyruk beklemeye değer bir hadise... Deniz kenarından 509 m yüksekliğe yapacağınız bu 5-10 dakikalık yolculuktan çok keyif alacağınız kesin. Doyulmaz manzarayı karşınıza alıp oksijene doyacağınız mis hava eşliğinde yavaş yavaş yükseliyorsunuz.


Bilet gidiş-dönüş 10 TL vardığınızda inip gezip, yiyip içip aynı biletle geri dönebiliyorsunuz tabi biletinizi kaybetmemek şartıyla. Kabinler 8 kişilik doldurmak gerekiyor siz yeterli sayıya sahip değilseniz rastgele biniliyor. Püfür püfür esen havası nasıl iyi geliyor bir bilseniz. Bir de söyleyin semaveri ohhh sefanız olsun. Eğer şanslıysanız sis gelir belki karışırsınız bulutlara :). İsterseniz de yamaç paraşütü ile iniverirsiniz denizin kıyısına, fırsat bu fırsat yapmadım demezsiniz :).

Akşamı da bir o kadar keyifli bu güzelliği yaşamanızı tavsiye ederim :).

Sevgiler,
Haticesenstyle

Yorum Gönder

0 Yorumlar