Estee Lauder BB Cream

BB kremler son yıllarda oldukça popüler hatta atak yapıp bir de CC lerle devam etti seri. Ben bugün BB kremden bahsedeceğim.

Aslında BB kremlerle ilgili ön yargılarımı tam olarak atlatmış değilim. Bana yine de fondöten gibi geliyor, sanki cildim hava almıyor, tüm gözenekler kapanıyor ve kirleniyor... Biraz araştırdım iyi bir şey alayım dedim ve Estee Lauder BB Cream de karar kıldım. Ama aklımda denemek istediğim bir kaç marka daha var. Onlarla ilgili fikirlerimi de sizlerle paylaşacağım.

Estee Lauder BB Cream 01 Light tonunu tercih ettim. Buğday tenliyim ve koyunun çok koyu durabileceğini düşündüm. Tam isabet oldu tonu bana gayet uydu. Ancak Bir markanın en az üç renk tonu sunması gerekir diye düşünüyorum çok açık tenliler de biraz koyu kalabilir çünkü.

Yapısından bahsedecek olursak yoğun diğerleri ile karşılaştırdığımızda ama bu sizi korkutmasın çok güzel dağılıyor ve yüzde bir katman gibi durmuyor cildinize uyum sağlıyor ve yokmuş gibi görünüyor. Kısa sürede formunu buluyor. Yapış yapış olmayan güzel bir his bırakıyor. Yani cildinize dokunduğunuzda pürüzsüz yumuşacık bir his oluyor. Ben tazelemeye gerek duymadım. Üzerine makyaj güzel ve kolay uygulanıyor. Sadece sürdükten sonra bir 5-10 dakika beklemeniz güzel olabilir. Katman gibi olmadığından aman aman bir kapatıcılığı yok ancak cilt tonunda minimal farklılıkları eşitleyici diyebiliriz.

Özelliklerine gelince 35 SPF güneş koruması var. Anti-Oxidant koruması ile yaşlanma belirtilerini azaltıcı etkisi mevcut. Ayrıca cildinize nem ve ışıltı kazandırır.

Bence günlük kullanıma uygun güzel bir BB krem. Fiyatı da 15ml 65TL. Estee Lauder'ın kendi sitesinden alışveriş yaparsanız sizlere hoş sürprizler yapabilirler.

Estee Lauder BB Cream günlüğü bu kadar... Görüşmek üzere...

Sevgiler,
Haticesenstyle
Yorum Gönder

0 Yorumlar