Daylong Extreme Güneş Koruyucu Losyon

Daylong zaten piyasada şu sıralar oldukça tutulan bir ürün. Ben farklı bir ürün kullanıyordum ancak bu kadar popi  :) olunca ve arkadaşlar da tavsiye edince bir de ben deneyeyim o zaman dedim.

Yapısına baktığımızda kremden daha çok losyon formunda, kreme göre daha akışkan bir kıvamda. Hal böyle olunca güzel yayılıyor ve yüzünüzde böyle beyaz beyaz kalmıyor. Cilt tarafından kolayca emiliyor. Yağlı bir his bırakmıyor.
Bu konuyu biraz açmak isterim :). Benim cildim kuru ve bana aynı zamanda iyi bir nemlendirici de oldu fakat cildi yağlı olan arkadaşım verdiği histen rahatsız olduğunu söyledi ve başka bir ürüne geçti. Sanırım kuru ve normal ciltler için daha ideal.

Yukarıda da bahsettiğim gibi cildimi iyi nemlendiriyor. Cilt tarafından hızla emiliyor ve makyaj yapmak için uzun uzun beklemeye gerek kalmıyor. 50 SPF yani koruyuculuğu oldukça yüksek. Cildi oldukça güzel koruyor ancak iyi dağıtmazsanız yani sürmediğiniz kısım kalırsa yanıyor ve değişik görüntüler ortaya çıkıyor. :) Günde bir kez sürmeniz yeterli oluyor ve tazelemeniz gerekmiyor. Gözlemlerime göre güneşten kaynaklı lekelerin oluşmasını onleyici ve mevcut lekelerin görünümünü azaltmada etkili. 2 yaş üzeri çocuklarda da güvenle kullanılabilir.

İnternette 35-50 TL arasında bulabilirsiniz. Ben memnun kaldım tavsiye ediyorum :)

Sevgiler,
Haticesenstyle

Yorum Gönder

0 Yorumlar