Next Level Next Play Oyun Alanı

Büyük şehirlerde çocuklarla vakit geçirmek ayrı bir mesai istiyor. Bir de çalışan anne olunca işler oldukça karmaşık bir hal alıyor.

Oğlum 21 aylık ve kendimce güzel bir beslenmesi olduğunu düşünüyorum. Her besin grubunu günlük beslenmesine dahil etmeye çalışıyorum ki bu beslenme düzenimizden daha sonra ayrıca bahsedeceğim. Ne diyorduk güzel beslenme, anne olarak hepimiz buna özen gösteriyoruz. Peki bunlar enerjiye dönüşünce ne olacak? Uyumayan, sürekli gezen hoplayan 'Anne del del' diyen bir çocuğumuz olacak :). Hal böyle olunca nerede yaksınlar bu enerjiyi, e malum Ankara'da epey soğudu. Soğuyana kadar parklar kaydıraklar işimizi görüyordu peki ya şimdi? Biz oğlumla keşiflere tam gaz devam ediyorum ama yazıya dökmeye vakit bulmada sıkıntı yaşıyorum.
Neyse biz Next Level oyun alanını yaz başında keşfetmiştik. Sıcak havalarda da epey işimize yaradı. Koşmaları için güzel bir alan var. Çizim duvarı ve mıknatıslı bir başka duvar var. Bu duvarda mıknatıslı renkli kartlarla şekiller yapıyorlar. Lego havuzu ve türlü etkinliklerin bulunduğu masalar var. Güzel bir alan çocuklar için öyle çok tıkış tepiş değil ama biraz daha fazla oyuncak olabilir.

Oyun alanının hemen yanında Joker Oyuncak bulunuyor. Orada çocuklar elektrikli oyuncaklara binebiliyor. Araba, uçak, atlı karınca gibi. Bunlar ücretli aktiviteler.

Oyun alanının bir diğer tarafında ise 3 yaş üstü çocukları çalışanlar gözetiminde bırakıp alışverişinizi yapabileceğiniz kapalı bir alan bulunuyor. 3 yaş altı ebeveyn gözetiminde bu alana girebiliyor. Bu alanda ücretli.

Çocukların bu tür alanlara gitmesi bedensel, zihinsel ve sosyal gelişime katkıda bulunuyor. Evet onlar bizim gibi sokakta oynayamıyorlar. Ancak dönem imkanlarından yararlanmaları gerektiğini düşünüyorum.

Sevgiler,
Yağız Mirza'nın Annesi

Yorum Gönder

0 Yorumlar