Kız Bebek Odaları İçin Fikirler :)Geçenlerde oğluma oda yapım aşamasında olmamız sebebiyle yaptığım fikir araştırmalarını sizlerle paylaşmıştım. Bu arada o da tamamlanmadığından paylaşamadım :).

Yazıya gelen yorumlarda kız odaları da olsaydı yazılınca bunu kendime görev edindim ve bu postu hazırladım. Şimdi sizlerle görüşlerimi paylaşmak isterim. Öncelikle geçen yazımda da belirttiğim gibi erkek bebekler ve çocuklar için pek seçenek olmadığını düşünürdüm. Kıyafet reyonlarında bu gerçekten de böyle kızlara çeşit çeşit, allı pullu değişik bir çok seçenek varken erkeklere sınırlı sayıda sunulan ürünlerden seçmeye çalışıyoruz. İtiraf etmeliyim ki son yıllarda erkek bebek-çocuk konfeksiyonuna verilen önem epey arttı. Ben Yağız Mirza'ya her istediğimi bulamasam da aklımdakine yakın şeyler bulabiliyorum. Özellikle C&A, H&M, Civil, Soobe, Panço, LCW, Zara ve Koton tam bize göre :).

Odalara gelince bence erkek odaları, kızlara göre bir adım daha önde :). Erkeklerde renk ve konsept çok daha çeşitli ve renkli, temalar hep değişiyor. Kız odalarında ise beyaz, gri ve pastel tonlar hep pembe ile renklendirilmiş. Hemen her odada pembe bir detay var. Kızlarda şansımız, tüller, pullar, payetler, taşlar ve çiçekler... Bunlar odaya sıcaklık ve canlılık veriyor. Bence kız bebek anneleri tek renk mobilyaları böyle şıkırtılı ayrıntılarla zenginleştirmeli.

Aşağıda bazı örnekler var sizler için seçtiğim :).

Sevgiler,
Hatice

Yorum Gönder

0 Yorumlar