Bebeklerde Grip :(

Kış geldi, dayandı kapımıza. Biz kombiyi ateşledik bile :). Duyduğuma göre herkes de başladı yakmaya petekleri :). Ben yazamadım epeydir. Malum okul başladı ve yoğun bir ders programım var. Okuldan çık, koştur koştur eve Yağız bekler annesini :)... Evde yetişemediğim zirilyonca iş, yemek, mama derken epey yoruluyor ve bir post yazamıyorum. Aslında o kadar şey birikti ki yazacağım :). Çünkü hayat akıyor, Yağız Mirza'ya yeni mamalar, tarifler deniyor, yeni tecrübeler ediniyoruz :) şimdi keyfimiz yerinde Maşallah...

Yağız Mirza kışın kapıya dayanmasıyla hastalandı. Grip oldu minik kuzu :(. Ben bu süreci sizlerle paylaşıp tecrübelerimizi anlatmak isterim. Öncelikle çok zor bir süreç onun o mücadelesine tanıklık etmek. Burun akıntısı ile başladı. Huzursuzluk eşlik etti. Doktora görürdük, muayenesinde sadece boğaz kızarıklığı vardı ve doktorumuz ilaç önermedi. Sağlıklı beslensin, ateşi çıkarsa ilaç kullanın dedi. Biz de öyle yaptık. Peki bu süreci nasıl atlattık?


*Sürekli emzirdim,
*Bol su içti. Zaten kendi de çok susadı,
* Biraz sıcak suya pekmez ve tereyağ karıştırdım, ılık ılık içti,
*Tavuk suyu çorba yaptım. Tavuk suyu, tavuk, tereyağ, un ve nane koydum,
*Portakal suyu içti,
*Bol bol yoğurt yedi,
*Meyve muhallebisi yedi. Armut, elma, portakal ve bebe bisküvisi koydum,
*Tarhana çorbası içti. Tavuk suyu, tereyağ ve sarımsakla pisirdim.


Tavuk suyu çorba missss :)


Hiç halsiz düşmedi, iştahı kesilmedi çok şükür. Bir gece ateşlendi ve bir kez ateş düşürücü vererek düşürdük ateşini bir daha da çıkmadı Allah'tan.

Kuzular hasta olmasın, Rabbim korusun. Olurlarsa da hemencecik iyileşsinler. Amin.


Yorum Gönder

0 Yorumlar