Bebeklerde Ateş

Geçtiğimiz cuma gecesi Yağız ağladı ve babası kucağına alır almaz almaz kavruluyor çocuk  dedi. Ölçtük 38.5 gösteriyordu  hemen ılık bizlerle sildik biraz düştü  ateşi ancak yine de direncliydi ve şurup  vererek 36.5 e kadar düştü.

Tabi artık uyku  haramdı. Saatte bir ölçtük  ateşini sabaha doğru tekrar yükselmeye başladı ve sanırım saat 7 gibi tekrar şurup vermek  durumunda kaldık.

Her şey normal gidiyor derken öğleye doğru  tekrar yükselince doktora gittik ve muayene oldu herşey normaldi ve ilâç vermeden  düşmüştü ateşi doktor diş  olabileceğini  düşündü çünkü çok fazla akıyor ağzı kuşumun :(.Akşam saatlerinde tekrar yükselince bu kez duş  yaptık ılık ancak çok ağladı kuzum vücut ve şu arasındaki ısı farkı yüksek olunca :( ve düşmedi  dusa rağmen biz de doktorumuzu aradık ve endişe edecek bir şey olmadığını şurup vermemizi çok yükselirse hastaneye gitmenizi söyledi ve beni sakinlestirdi. Kaygılı bir anne olduğum doğrudur.

Sabaha kadar giderek düştü ateşi ve tekrar yükselmedi ama ben paranoyak anne olarak sonrasındaki bi kaç gün daha ölçmeye devam ettim. Inşallah tekrar olmaz.

Aldığım dersler:
Bebekler ateslenir,
Ateşli bebekler sürekli takip edilir,
Ince giydirilir, ü
stü ortulmez,
Ilık bezle vücudu silinir, gerekirse duş alınır,
Şurup desteği verilebilir saat aralığı bence doktora danisilmali,
Hareketleri gözlenmeli, Yağız Mirza ilk gün çok dinç olmasına rağmen ikinci gün yorulmuştu üçüncü gün tekrar toparlanmaya başladı.
24 saati geçerse muayene edilmeli.
*Bu arada sevgili arkadaşım Sena Ozsoylu ya çok teşekkür ediyorum buradan pimpirikli bir anne olarak  Sena'nın pediatrist eşine de danistik, bizleri rahatlattı Allah razı olsun.

Dişler bombeli olarak dışarıdan görünüyor ancak henüz çıkmadı :(.

Benim öğrendiklerim bunlar sizlerin tavsiyeleri varsa onları da bilmek istedi

Sevgiler,
Hatice

Yorum Gönder

0 Yorumlar