Yağız Mirza'nın Yatağı 2
Evet son yazımda Yağız Mirza'nın yatağından bahsetmiştim. Neden, hangi yatağı seçtik, hangi uyku setini seçtiğimizden bahsettim :). Tabiki bu kadarla da kalmadı demiştim. Devamını yazacağımı bildirmiştim. Bu kez kendi yaptığım projeden bahsetmek isterim :).


Bulut konseptini seçmiştim oğlum için... Bulutlara bakmalı hayaller kurmalı, güzel şeyler düşünmeli diye düşünmüştüm. Araştırdım. Ve buldum.
İlk aylarda ona arkadaşlık edecek bir proje... Keçeden ay ve bulut konseptli bir yatak süsü bulmuştum. Evdeydim izinde sabah kontrolden dönerken aldım malzemeleri ve koyuldum işe... Biraz fazla malzeme aldığımı fark edince bir de kirli sepeti yapmaya karar verdim.


Önce bulutlar, yıldızlar ve ay için şablon hazırladım, kestim diktim ve içlerini elyafla doldurdum. misine ile düşündüğüm şekli verdim. Aşağıda resimlerde daha detaylı bilgi bulabilirsiniz :). Sıra kirli çantasına gelince önce çantayı diktim kalan bulutlar ve yıldızlardan süslemeler yaptım. tümünü el dişi ile yaptım. Böylece beşiğimize biraz daha renk geldi ve çok daha sevimli oldu diye düşünüyorum. Sizler de evlerinizde kolayca yapabilirsiniz.


Kendin yap projelerinden çok hoşlanıyorum. Bir nesneye kendimden birşeyler katmak beni mutlu ediyor umarım sizin de zevkinize hitap etmiştir.


Beşiğimiz ❤


Keçeleri şablona uygun kestikten sonra dikip küçük bir kısım bırakıp ordan elyafi dolduruyoruz ve dikişi tamamlıyoruz.


Bulutlar ve yıldızları misineye geçirip yapıştırıcı ile görünmesini istediğimiz şekilde sabitliyoruz.


Biraz büyük bir iğne seçerek misineyi iğneye geçiriyoruz.


Aya sabitlemek için iğne ve normal ip de kullanabilirsiniz.Bunlar da kirli sepetimiz :)

Sevgiler,
Hatice


Yorum Gönder

0 Yorumlar