Hamilelik Döneminde Çatlaklar


Yine faydalı olabileceğini düşündüğüm bir başka konuyla devam etmek istiyorum bugün :). Evet hamilelik döneminde oluşan çatlaklar.

Ben de çatlama olmadı desem yeri. Bununla ilgili olarak iç karnin geniştir, annende de olmamıştır, çocuk ufaktir vs. derler ancak ne kadar doğru bilemiyorum. Yaptıklarımı ve süreci size anlatmak, tecrübelerimi paylaşmak istiyorum. Bazılarının hiç bir şey yapmamasına rağmen catlamazmis ancak tedbir almakta yarar var diye düşünüyorum. Çatlaklar özellikle karın, kalça ve göğüste oluyor fakat baldirlara kadar da inebiliyor.

İlk üç ay mide bulantisindan mustarip hiç bir bakimimla ilgilenemedigim gibi vücut bakımıyla da ilgilenemedim. Her koku
rahatsız ediyor mide bulandırıyordu limon kolonyasi dışında tabiki de :).

Bulantılar geçmeye başlayınca bakım diye bir şey de vardı derken Duygu aradı bir gün canım arkadaşım öpüyorum onu ve Çağan i buradan yetişti imdada. Ben de çatlama olmadı Bio Oil kullandım dedi. Onun kocaman karnı gelince gözümün önüne ikna olmam hiç zaman almadı. Aklımda Bio oil gezerken Burcu'm bitanem demez mi o normal çatlakların bile görünümünü azaltıyor. Hemen gittim, aldım. 4.aydan itibaren kullanmaya başladım ve henüz çatlaklar olamamıştı. Sabah akşam sürüyordum. Tabi atladığımda oldu ve hemen hemen hiç çatlak olmadı diyebilirim. Bir kaç çizgi oldu ama ben son aydaki etken doğum tehdidi ile bakımı bırakıp sürmeyi bıraktım genelde yatarak geçirdim son ayı yine de harika bir sonuçtu. Üstelik piyasada bu kadar pahalı krem varken ve işe yaramazken bu fiyata bu ürün denemeye değer.Bunun yanında asıl prensip vücudu nemli tutmak. Bol su içmek. Bir de kaşımamak bunu annem söylemişti. Kaşınan yere bir miktar yağ sür diye ben de öyle yaptım :). Bunun dışında doğum sonrasında sürmeye devam etmek oluşmuş çatlakların görünümünde ciddi anlamda azalma oluyor. Ama tabi bunlar detaylar önemli olan mucizenizi sağlıkla kucağınıza almanız. Sağlıklı kalın, güzel kalın :).

Sevgiler,
Hatice

Yorum Gönder

0 Yorumlar