Ve iştahım açılır :) 4. ay :)


Evet sıkıntılı 3,5 ayın ardından kendime gelmeye başladım. İznim bitti, okul başladı ve yaz okulu dersleri derken yeni bir tempoyla oğlum ve ben koşuşturmaya başladık.

İzin dönemi dinlendirici olmasına rağmen evde tek kalma fikri, hamilelik duygusallığı, iştahsızlık, mide bulantısı, halsizlik, televizyonda hiçbir şey olmaması beni bu dönemde epey yordu tabi ruhen. Ama evde olmak fiziksel olarak dinlendirmesi açısından ii bir dönemdi.

Okulun başlamasıyla arkadaşlar sohbet muhabbet derken benim canım arkadaşlarımın desteğiyle hamileliğin güzel zamanları artık gelmişti. Tabi ben gün be gün tecrübelerimi paylaşarak onları baymaya başladım bile :) sağolsunlar hiç de belli etmiyor kuzularım :).

Yemeye başladım evet ve gayette hızlı bir giriş yaptım :). Bu ilk aylarda ben de kilo kaybı olmasına rağmen bebeğim aşkım minnoşum bakmış başının çaresine ve iyi beslemiş kendisini :). Yavaş yavaş yemekhaneye gitmeye ve evde yemek pişirmeye başladım. Hayalini kurduğum hamilelik için girişimde bulunma zamanıydı. Hayalini kurduğum derken hep şöyle düşünürdüm; hep çocuğu yarayacak şekilde yiyeceğim, kitap okuyacağım çocuğum için, spor yapacağım vs... Ama pek öyle olamadı çok ağır geçti ilk aylar ve ben bunları gerçekleştiremedim :(. 4. ayda yakalamaya çalıştım ama çok başarılı olduğumda söylenemez :(.

                                                         Oğluş kime benzeyecek acaba :)Nelere dikkat ettim:

İyi pişmiş et, tavuk, yumurta yedim

Çay hemen hemen hiç içmedim. Son zamanlarda kaçırdığım doğrudur :) Limonlu içiyorum bazen ama açık içiyorum tabi
Asitli içecek içmedim ancak bulantı zamanlarında canım o kadar çok pepsi istedi ki anlatamam. Ve evet markasıyla üstelik :). Bir kaç bardak içtim 7. aya kadar :)
Sigara ve alkol zaten kullanmıyoruz diye bi yer vermedim ama sonra da yazayım önemli diye düşündüm
İce tea çok özledim ama içmedim
Hazır meyve sularının - %100 olmalarına rağmen sağlıksız olduklarını biraz geç öğrendiğimden içmiş bulundum tabi öğrendikten sonra dikkat ettim
Bol su içiyorum
Yoğurt, süt peynir çokça tüketiyorum
Mutlaka mevsim meyvesi tüketiyorum özellikle aşırı derecede mandalina yedim ağustostan itibaren ama şu an tatlandı ve çok da istemiyorum. Portakala geçtim şuan :)
Salatayı evde yemeyi tercih ediyorum iyi yıkanmış olması oldukça önemli
Fındık ceviz tüketmeye özen gösteriyorum çok sevmiyorum ama oğlum için yiyorum kıtır kıtır :)
Nadiren Türk kahvesi ve soda içtim
Kuru meyve tüketiyorum
Bal ve pekmez yiyorum ama hergün değil
Yemeklerde tereyağ ve zeytinyağ kullanıyorum
Ve en önemlisi balıktan, kokusundan hiç tiksinmedim ve iyi tuketiyorum hala haftada bir tüketiyoruz hemen hemen bazen iki de oluyor :)

Şimdilik bu kadar devamı gelecek inşallah :) Tabi bu demek değil ki ben otoriteyim. Sadece deneyimlerimi paylaşmak istiyorum :). Öpüyorum

Güzel güneşli günlerde bebeğimizi beklerken biz :)
İnşallah uzun güzel çok ama çok güneşli günleri olur oğlumun :)

Sevgiler :)


Yorum Gönder

0 Yorumlar