60'larda Moda! / Fashion in 60s!


60'lı yıllarda ne modaydı? İnsanlar ne giyiyordu? O günlerden bugünlere ne kaldı?

Modadaki eskilerin yeniden popüler olmasına dayanan devir daim hız kesmeden devam ediyor. İspanyol paçalar gidiyor geliyor, taytlar yine aynı şekilde, desenler çizgiler derken bu yıl tekrar 60 lar geri gelmesin mi?

1960larda kişisel zevkler daha ön plana çıkıyor. Kadınlarda daha feminen daha seksi kıyafetler gardolaplarda yerlerini almaya başlıyor.

Bu yıllarda elbiseler oldukça popi :) Gerek dar formlarda gerek çok sıkı vücudu saran, gerekse belden kloş gelen kabarık elbiseler oldukça moda... Bunun dışında en büyük devrim eteklerin 10-15 cm kadar kısalıp mini etek adını alması. Her şeyin en göze çarpanının tercih edildiği bu yıllarda vitrinlerde her renge yer verilmiş. Çiçek desenlerinin yanı sıra geometrik desenler de belki de ilk kez modaya taşındı. Çizgi ve puantiyenin de moda olduğu bu dönem oldukça renkli ve iddialı. Tarzını yansıtmak isteyenlerin çok sevdiği bu trend 2013'de de oldukça moda ...
1960lardan 3 ayrı tarz elbise


60 larda popüler halen bikinilerle birlikte plaj modası da başlamış oldu. Rengarenk elbiseler, etekler, şortlar plajlarda yerini aldı.


Kloş etekler
Mini mini elbiseler


Çizgiler o yıllarda oldukça popüler... Bunun yanı sıra Hippi tarzı adı verilen gençlerin pek sevdiği salaş tarz da 60 lar trendiÇiçekdesenli belden kloş elbise


Dönemin modası mini elbiseler


Geometrik KesimlerElbiselerde durum bu peki ya ayakkabılar oldukça farklı tarzların bir araya geldiği bu dönemden ayakkabılarda nasibini aldı. Yüksek platformlardan tokalı, desen stilettolara kadar pek çok ayrı tarz bir arada. Tabiki onlarda rengarenk :)

Saçlarda ise kabarık krepli modeller açık ara önde... Özellikle küt kesilmiş ve kabartılmış saçlar... Bununla beraber sarı saçlar pek moda. KüDalgalandırılmış formlu saçlar ise bir diğer trend. 60 larda özellikle fiyonklu saç bantları ve tokaları çok popüler.

Makyajda da abartı söz konusu ve gözler yine ön planda :) Takma kirpikler, farlar, eyelinerlar, dönemin gözde makyaj malzemeleri...


1960'ların vazgeçilmez aksesuarları şapkalar, güneş gözlükleri ve eldivenler... Farklı modellerde şapkalar ve şapkalara romantik ve seksi bir dokunuş yapan tüller ve tüyler. Gözlüklerde ise kemik çerçeve çok moda 60larda.
Oldukça renkli bu sezonda bence bayanlar oldukça şanslı malum bu kadar seçenek kolay kolay bir araya gelmiyor...

Sevgiler,
Hatice


Yorum Gönder

0 Yorumlar