Tarzınızı Yansıtan Duvarlar...


Hepimiz evde farklı dekorasyonlar yapmak istesek de bu çoğu zaman kanepe ile masanın yerini değiştirmekten fazla ileri gidemiyor. Bazen alınan yeni bir kaç aksesuarla küçük dokunuşlar yapıla bilse de evin havasını değiştirmek çok fazla mümkün olmuyor. Tabi bu gayet normal her sene mobilya değiştirecek yada yeni badana boya işine girişecek halimizde yok.

Peki ne yapacağız eve bi canlılık mı katmak gerekiyor. Neden o kocamaaan duvarlardan başlayan bir değişikliğe girmiyoruz? Tüm atmosferi değiştirebilecek köklü bir iş yapmıyoruz? Evet duyuyorum badana mı yapalım dediğinizi :D. Yani bence o da mümkün de hadi onu yapamıyoruz başka şeyler yapalım biraz da eğlenip stres atalım. 

Önce odanın şuanki tarzı ve olmasını istediğimiz tarzı düşünelim. Ben evde sadeliği seven ancak country tarzı ve sadeliği birleştirmek isteyen biri olarak evde çiçek desenlerine yer vermek ve açık tonlar kullanmak genelde tercihim oluyor.

Aşağıda paylaşacağım resimlerde göreceğiniz gibi duvarlarımızı renklerdirmek daha şık hale getirmek mümkün. Elbette duvar kağıtları kullanılabilir. Ancak burada amacımız biraz daha ekonomik ve özgün olmak.


Burada duvara yerletirilmiş kavanozlarla yapılmış bir dekorumuz var. Bunu balkon için tercih edip içine dereotu, nane, maydonoz, fesleğen dikebileceğimiz gibi. Geniş bir salonda bir sıra orkide saksı da fena durmayacaktır. çiçek bakımını zor bulanlar içinse kuru çiçekli dekorlar eve daha sıcak bir hava verecektir.


Duvarlarınızdan birine istediğiniz renklerde bir uygulama yapabilirsiniz. Yapmamız gereken duvara zarar vermeyen bantlardan almak, onları oluşmasını istediğimiz desende yapıştırmak,boyamalarını yapıp bantları alarak keyfini çıkarmak.

Farklı ebatlarda ve şekillerde aynalarla odanızda değişik bir tarz yakalayabilirsiniz.


Ya da en bilindik usul olan baskı yöntemini deneyebilirsiniz.Bir duvarı sevdiğiniz fotoğraflara ayırarak farklı tarz çerçevelerle buluşturabilirsiniz. Ben özellikle niş içine çerçeveler yerleştirilerek ve led ile aydınlatılan duvarlara bayılıyorum. Bu pek devrik bi cümle oldu ama siz anladınız beni :D


Bu duvarda gördüklerimiz ise tavanda lamba etrafına asılan alçılar. Farklı desenlerde alınıp açıklı koyulu boyanarak duvar renklerdirmek için kullanılmış :).Burada da çeşitli ebatlardaki duralitler farklı desenlerdeki kumaşlarla kaplanarak duvar dekoru olarak kullanılmış.


Bu da el mahareti :)


Bu duvar ise bir kalıp yardımıyla yeni haline bürünüyor.


Daha önce düğmeli çalışmalarda ağaçlı tasarımlar görmüştük. Bu da çiçekli bir tarz.

Sevgiler...

Yorum Gönder

0 Yorumlar