kağıtlardan bir buket gül
Evet bahar geldi, temizlikler yapılıyor. Peki sırada ne var? Evimize canlılık katacak çiçekler! Kuru çiçek modası da hazır gelmişken; gelin kendi çiçeğimizi kendimiz yapalım... Evde kolayca yapacağınız bu çiçekler hem geri dönüştürülebilir hem de ücretsiz. Bu bukette dilediğiniz kadar çiçek olabilir ve üstelikle istediğiniz renklerde de olabilir...Kagittan gül buket yapimi : www.KendinYapSitesi.com

Şablonunu http://www.ellinee.com/blog/paper-rose-bouquet/ adresinde bulabilirsiniz. Adresten indirdiğiniz şablonun çıktısını kalın bir kağıt üzerine alın ve dikkatlice kenarlarından kesin. Bu kalın kağıttan kestiğiniz çiçek parçalarını kopya olarak kullanıp her birinden 8 er adet ince grapon kağıdı diyebileceğimiz kağıttan yada bildiğiniz parşömen kağıdından kesin.

Kagittan gül buket yapimi : www.KendinYapSitesi.com

Bu parçaları sakın karıştırmayın. Small, medium ve large olmak üzere 3 farklı boyutta şablonunuz olduğunu unutmayın. Bir tane çiçek yapmak için 8 parçanız olacak. Bu boyutta kaç tane çiçek yapmak istiyorsanız o kadar parça keseceksiniz. 2 numaralı resimde bir çiçek yapmak için gereken 8 parçayı görüyorsunuz. Minik çıkıntılar yapışkan süreceğiniz yerler. Yeşil renkli telden yaklaşık 30 cm kesin ve ikiye katlayın .

Kagittan gül buket yapimi : www.KendinYapSitesi.com
İlk önce en küçük 3 yaprağı yapıştırıcı yada sıcak yapışkan ile yapıştırın. Diğer parçaları 2 numaradaki yapışkan sürülecek yerlerine yapışkan sürerek 4 numaradaki hale getirin ve tele geçirin.

Kagittan gül buket yapimi : www.KendinYapSitesi.com

Yeşil renkli grapon ve kendinden hafif yapışkanlı şeritler hemen her hobi mağazasında var. Ondan bir adet edinin ve Çiçeğin en alt yaprağının hemen altından telin etrafında döndüre döndüre sarın. Küçük,orta ve büyük boyların her birinden 8 tane yaptığınızda toplamda 24 tane gülünüz olacak ve bu sayı bir buketi hazırlamak için yeterli miktar.

Kagittan gül buket yapimi : www.KendinYapSitesi.com

24 tane gülü demet haline getirip sap yapmak için kullandığınız yeşil şeritle tekrar sarın. Çiçeğinize uygun renkte bir kurdale ile buketinizi tamamlayın.

Kagittan gül buket yapimi : www.KendinYapSitesi.com
http://www.kendinyapsitesi.com/proje.asp?id=2214&isim=kagittan_gul_buket_yapimi

Yorum Gönder

0 Yorumlar